Komputerowe Wspomaganie i Projektowanie Konstrukcji Budowlanych

Nowa wersja pakiet POLASTAL v. 0.9.9.31

(aktualizacja: 05.12.2014 r.)

Dla połączenia ściąg rurowy dodano możliwość definiowania żeber dla połączenia wykonanego z rur okrągłych. Dodano również obsługę rur kwadratowych i prostokątnych. Obliczania bez względu na typ profilu prowadzone są dla dwóch norm PN-90/B-03200 i EN 1993-1-8:2006.
Program w wersji DEMO do pobrania w dziale Pobierz.

Połączenia stalowe dla AxisVM

(aktualizacja: 17.10.2014 r.)

AxisVM - Steel Connections

AxisVM to oprogramowanie obliczeniowe dla projektantów konstrukcji budowlanych, sukcesywnie rozwijane od 1991 roku przez węgierską firmę InterCAD Kft. Program na terenie Polski dystrybuowany jest przez GammaCAD sp. z o.o.

AxisVM umożliwia szybkie i wygodne modelowanie konstrukcji w środowisku graficznym 3D z równoczesnym wykorzystaniem elementów typu pręty, płyty, tarcze i powłoki. Intuicyjny interfejs gwarantuje szybkie wdrożenie w każdej pracowni. Więcej tutaj.

Steel Connections, to aplikacja opracowana przez nas, na podobieństwo POLASTAL, służąca do wymiarowania połączeń stalowych, która współpracuje z AxisVM. Steel Connections służy do wymiarowania i weryfikacji nośności węzłów konstrukcji stalowych w oparciu o normę Eurokod 3 (EN 1993-1-8) z polskim załącznikiem krajowym. Aplikacja uruchamiana jest z poziomu programu AxisVM w konfiguracji Professional lub Mała Firma. Więcej tutaj.

Nowa wersja pakiet POLASTAL v. 0.9.9.30

(aktualizacja: 01.07.2014 r.)

Dodano import geometrii i sił wewnętrznych (przypadki proste wraz z wszystkimi kombinacjami) z programu RSA (Robot Structural Analysis).

W tym momencie opcja dostępna jest dla następujących połączeń:
  • belka - podciąg (zakładkowe)
  • belka - słup (zakładkowe)
  • belka - belka (zakładkowe)
  • belka - słup (doczołowe)
  • belka - belka (doczołowe)
  • belka - blacha - podciąg
  • belka - blacha - słup
  • ściąg rurowy


UWAGA: Dodano czytanie plików tekstowych z siłami wewętrznymi stworzonymi w programach liczących statykę. Opcja dostępna jest we wszystkich połączeniach za wyjątkiem kratowego połączenia rurowego.Przygotowaliśmy krótki opis w .pdf w jaki sposób pracować z tą opcją Praca z plikami txt.pdf
a także gotowe przykłady do wykorzystania Import_Sil_z_plikow_txt_Przyklady.zip

Copyright © DIT PRO 2009-2024